NutriplusTakviye Edici Gıda

Kolajen ile Cildiniz ve Bedeniniz Genç Kalsın

Farmasi Nutriplus Collagen +C Vitamini

[tie_list type=”starlist”]

 • Kolajen ile kaybettiğiniz tazeliği geri kazanın.
 • Cildiniz, saçlarınız, tırnaklarınız her zaman aynı güçlü bağ dokularda kalsın.
 • Yaşlılık etkilerini erteleyin ve gençliğinize gençlik katın.

[/tie_list]

Son dönemlerde adını sıklıkla duyduğunuz kolajen (collagen); hücrelerimizde 25 yaşından sonra bazı biyolojik ve çevresel sebeplerden dolayı azalmaya başlayan bir proteindir. Bu faktörleri sayacak olursak;

[tie_list type=”thumbdown”]

 • Şeker ve paket ürün tüketimi
 • C vitamini eksikliği
 • Güneşin zararlı ışınlarına maruz kalma
 • Sigara tüketimi
 • Aşırı alkol alımı
 • Egzoz gazları yani çevre kirliliği
 • Kan şekeri yüksekliği
 • Stres sebebiyle kortizol hormonunda artış
 • Dengesiz beslenme ve düzensiz uyku

[/tie_list]

Peki Kolajen Nedir?

Kollajen hareket sisteminin yapı taşlarıdır. Bir protein türüdür. Kaslar, kemikler ve bağların yapısını oluşturur ve bunun yanı sıra kan damarları, dişler ve gözleri oluşturan katmanlarda da bulunur. Hücrelerin birbirine tutunabilmesi, dokuların bütünlüklerini sağlayabilmesi, bağ dokuların elastik ve dirençli olmasını sağlar.

Genel olarak bakıldığında kolajenin tüm dokuları bir arada tutan bir tutkal görevi görmekte olduğu; tabiri caizse kadın erkek farketmeksizin vücudu kaplayan bir çimento gibi olduğunu anlıyoruz. Bu özelliği sebebiyle, Yunancada tutkal anlamında kullanılan “kolla” sözcüğünden türemiştir.

Bağ ve bağ dokularını oluşturan kolajen miktarı vücudumuz yaşlandıkça zamanla azalmaya başlar ve bir süre sonra yetersiz hale gelerek gözle görülebilecek belirtilerin ortaya çıkmasına sebep olur. Yaşlanma ile artan bu kayıp vücudumuzda ve cildimizde bazı olumsuz sonuçları doğurur. Bunlar; cilt kuruluğu ve ciltte görülen kırışıklık ve cildin sarkması, selülit, bazı eklem rahatsızlıkları ve cilt elastikiyetinin azalması, saç dökülmesi, güçsüz tırnak yapısı, eklem romatizması, eklem kıkırdaklarının erimesi ve kemik erimesi gibi can sıkan sorunlar artık hayatımızdadır.

Kolajen içerikli besinler ile beslenerek ve düzenli olarak alınacak takviye ile cilde, eklem ve kaslara bu desteği vermek sizi daha sağlıklı bir bünyeye kavuşturacaktır.

Kolajen Bulunan Başlıca Gıdalar:

Et ve kemik suyu, balık; özellikle somon ve ton balığı, koyu yeşil yapraklı sebzeler, sarımsak, yaban mersini, amino asitçe zengin olan yumurta beyazı, beyaz çay, avokado ve avokado yağı, kırmızı renkli meyve ve sebzeler, soya ürünleri, fasulye, kaju fıstığı, ceviz, badem, fındık, sülfür içeren muz, A vitamini içeren havuç ve şalgam gibi besinlerden bu protein ihtiyacımızı alabiliriz

Kolajen Faydaları Nelerdir? Ne İşe Yarar?

Cilt ve kas hücrelerinde bulunan bu proteinin en temel görevi bağ dokusunu her zaman güçlü tutmak ve vücudumuzun  bütünlüğünü korumaktır. Kas ve cilt hücrelerini koruyan bağ dokusuna sentezlenerek cilde dayanıklılık ve esneklik sağlar. Hücrelerimize canlılık katan ve bunun yanında eklem, tendon ve organları bir arada tutmada etkindir.

[tie_list type=”checklist”]

 • Cildimizde ki kırışıklıkları oldukça en aza indirir.
 • Cilt esnekliğini arttırır.
 • Deriye sıkı, genç ve canlı bir görünüm verir.
 • Kemik matrisini destekler (kemiğin% 36’sı tip 1 ve 3 kollajenden oluşur).
 • Zayıf veya hasar görmüş tırnakları güçlendirerek iyileştirir.
 • İnce saç tellerini kalınlaştırarak saç dökülmelerini azaltır.
 • Sindirim sisteminizi iyi hale getirir.
 • Yağsız kasları oluşturan ve uyku esnasında yağların yanmasına yardımcı olan glisin üretimini destekler.
 • Cilt nemlendirmesini % 28 artırabilir ve cilt elastikiyetini % 19 artırabilir.

[/tie_list]

30 yaşından sonra vücuttaki üretimi belli oranda düşmeye başlar. 40 yaşına gelindiğinde ise % 10 ile %20 arasında bir kayboluş gözlemlenir. Bu nedenle, bedenin artık üretemediği bu proteini desteklemek ve kaybının önüne geçmek adına yaşımız ilerledikçe çeşitli yollardan takviye edici gıda olarak almak gerekebilir.Günlük beslenmemizde tükettiğimiz yiyeceklerle birlikte vücudumuza giren bu proteini takviye edici gıda olan Farmasi Nutirplus Kolajen ile alarak destekleyebilir ve arttırabiliriz.

Farmasi Nutriplus Kolajen Faydaları + C Vitamini
Farmasi Nutriplus Kolajen + C Vitamini

Farmasi Nutiplus Collagen + C Vitamini İçeriği:

Bir adet tablet 1000 mg Kollajen ve 50 mg Vitamin C içermektedir ve bir kutu da 30 tablet bulunmaktadır. Ürünün içerisinde Tip 1 ve Tip 3 kollajen mevcuttur. Etkin madde olan kolajen peptit içermektedir. Farmasi Nutriplus Collagen Tablet, 2000 dalton molekül ağırlığa sahip olması sebebi ile vücudda kolayca çözünebilecek bir yapıdadır. Nutriplus Kollajen Tablet, helal sertifikaya sahip olup %100 sığır kollajeninden elde edilmektedir.

Tip 1 ve Tip 3 Kolajen Nedir? Ne İşe Yarar?

Vücutta en çok bulunanı Tip 1 dir ve bu tip vücudun %90′ nın da bulunmaktadır. Vücudun parçalarını oluşturan liflerden oluşmaktadır. Cilt ve doku kolajeni olarak fonksiyon görür. Organlar, bağlar ve ciltte bulunan Tip 1, genellikle Tip 3 ile birlikte bulunur. Kemikleri destekler, cildi koruyarak cildin elastikiyetini sağlar ve dokuları bir arada tutar.Dokuları yenileme ve onarma özelliği ile yaraların iyileşmesini sağlar. Ayrıca Tip 3; kalp içinde kan damarlarını ve dokuları oluşturur.

[toggle title=”Neden Vitamin C İçermekte?” state=”open”]Genel olarak vitaminler vücudumuzun kolajen sentezleyebilme işinde büyük katkı sağlarlar. Bu noktada özellikle C vitamini önemli görev üstlenmektedir. Tek başına C vitamini bu proteini içermez, C vitamini vücudumuzun kolajen sentezi yapımında önemli rol oynar.[/toggle]

[box type=”success” align=”” class=”” width=””]

Ürünümüze ulaşmak için linki tıklamanız yeterli: https://www.farmasi.com.tr/girisimci-ol?Tip=4

[/box]

Farmasi Kolajen + C Vitamini Nasıl Kullanılır?

Farmasi kolajen sabah ve akşam olmak üzere günde iki adet alınmalıdır. Yaşanabilecek mide problemlerine engel olmak için yemeklerden yaklaşık 45 dk sonra tok karnına alınmasını tavsiye ediyoruz. 3 aylık kullanımdan sonra 1 ay ara verilmesi ve sonrasında tekrar başlanarak bu periyodun takip edilmesi önerilmektedir.

Fiyatı; yerli firma olması sebebi ile diğer yabancı markalara kıyasla oldukça uygundur. Ürüne sahip olup daha detaylı bilgi almak için aşağıda ki butonu tıklayarak iletişime geçebilirsiniz.

[njwa_button id = “1515”]

Düzenli Kullanım Sonrası Tespit Edilen Başarılı Sonuçlar:

[tie_list type=”thumbup”]

 • Günde 1000 mg olmak üzere 3 aylık kullanım sonrası deri kuruluğunda %76, yüzde ki çizgilerde %12 azalma, deri kan akımında iyiye gidiş ve kolajende %6 artış tespit edilmiştir.
 • 8 ayrı  çalışmayı ele alan bir derlemede ise kolajen takviyesinin deri yaşlanmasında azalma, deri elastikiyetinde artış, hidrasyon (vücudun ihtiyacı olan suyu tutması), ciltteki yoğunluğunda artış sağladığı sonucuna varıldığı bildirilmektedir.
 • Takviye alımının genel olarak güvenli olduğu ve bildirilmiş belli bir yan etkisi olmadığı belirtilmektedir.
 • Bununla birlikte kolajen takviyesinin tıbbın farklı alanlarında ümit verici olduğu düşünülmektedir.

[/tie_list]

Kolajen Tableti Kimler Kullanmamalı?

Düzenli kullandığınız bir ilaç veya kronik bir rahatsızlığa sahipseniz; hamilelik ve emzirme sürecinde iseniz ‘KESİNLİKLE’  doktorunuza danışarak ürünü kullanmanızı tavsiye ederiz. Ayrıca 18 yaş ve altına önerilmemektedir.

Etiketler

Merve İmran Özay

Merhaba; Farmasi ürünleri hakkında danışmanlık yapıyorum. Ayrıca kendi ekibimin lideriyim. "Önce Sağlık" diyerek kendi adıma yaptığım araştırmaları sizinle de paylaşmak istedim. Faydalı olması ümidiyle..

2 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı
Kapalı